Červen 2011

Křečci a krmivo - Vločky

15. června 2011 v 17:49 | Ajjin |  .::Hlodavci::.
Další krmovi, ketré můžeme zařadit do hlodavčího jídelníčku jsou podle názvu vločky, ale mě to připomíná spíš suchary nebo granule. Já jsem koupila příchuť červená řepa/beetroot flakes a mým křečkům to chutnalo. Opět od firmy Vitapol. Určitě to není nutná položka jídelníčku, ale proč jim někdy neudělat radost něčím neobyklým =).

Cena: cca 17 Kč
Více na: www.vitapol.plDůležitost afrických slonů

10. června 2011 v 18:29 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Protože sloni potřebují pro udržení běhu svého organismu každý den odpovídající množství potravy, zabere jim hledání zelených větví a listů prakticky veškerý čas. Sloní stádo navíc pokryje obrovskou plochu, protože konkrétní oblast potřebuje po "sloním nájezdu" určitou dobu na zotavenou. Tlustokožci ovšem nejsou "stroje na žraní", které by škodily africkým savanám, ale odedávna plní roli "architektů krajiny". Ve sloních výkalech se rozšiřují semena spolykaných rostin a podél sloních stezek se tak nadále šíří zelený život.
Sloní trus je navíc zdrojem živin pro mnoho druhů hmyzu, který je zase nezbytný například pro přežití hmyzožravých ptáků. Důležitost pro přírodní koloběh se velmi výrazně projevuje ještě v jednom aspektu neustálého pohybu afrických kolosů.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/26/African_Elephants_in_Sweetwater_National_Parks_Kenya.jpg/280px-African_Elephants_in_Sweetwater_National_Parks_Kenya.jpg
Kromě zeleně potřebují tato zvířata i množství vody a vůdčí sloní samice mají v paměti uloženou mapu vodních zdrojů. Sloní stezky tedy nejen vedou do oblastí s aktuálně největším množstvím zeleně, ale zároveň od jednoho vodního zdroje k druhému. V období sucha za nimi putují i ostatní živočichové, protože sloni sou schopni vydobýt (produpat a choboty vyhrabat) alespoň trochu vláhy i ve zdánlivě vyschlém říčním korytě. V případě, že je například pytláky zastřelena vůdčí samice, je k uhynutí vedle dalších členů stáda odsouzeno i množství dalších zvířat.

z časopisu PřírodaFotky - příroda II.

5. června 2011 v 9:06 | Ajjin |  .::Moje Fotky::.
Ještě než začnete prohlížet, chci vám oznámit, že mláďata zebřiček už zarůsají peřím,
zarostla jim už celá hruď i křídla, jen ocaní péra ještě nemají, ale to se snad taky spraví, takže sem *hepy* X)....