Květen 2011

Zebřičky se nelepší....

30. května 2011 v 18:03 | Ajjin |  Ostatní zvířata
Ta mláďata zebřiček jsou pořád vypelichaná, bojím se, že už se to nedá spravit.
Tady je foto, jak by mládě zebřičky v jednom měsící rozhodně vypadat nemělo

Starosti s mláďaty

24. května 2011 v 15:36 | Ajjin |  Ostatní zvířata
Víte jak jsem tu minule psala, že moje zebřičky mají mladé? Tak se vyskytl menší problém. Mláďata co vyseděli a která nyní už létají po voliéře jsou tři. Jedno je krásné, klasicky šedé a už plně opeřené, ale ty dvě vubec nemají skoro žádné peří. Vypyadají jako oškubané slepice. Mají jen slabě opeřená křídla a hlavičku, ale za krkem a celkově v záhybech těla mají jen kůži. Ani ocasní péra nemají. V jejich věku (cca 1 měsíc) by už ale měly být plně opeřené, jako jejich třetí sourozenec.
Nevím, v čem je chyba. Ve stravě? Kromě zrní jim dávám salát a občas vajíčka. V rodičích? Jsou to ty mláďata skřížená s šedými zebrami a bilými zebrami. Možná nastala nějaká genetická vada, anomálie ve vývoji mladých. Ve zdraví? Že by to byla nějaká nemoc?
Jestli někdo má zkušenosti s odchovem mladých, mohl by poradit?

(Bohužel, nepodařilo se mi ještě vyfotit, v budoucnu se o to pokusím)

-Ostatní-

24. května 2011 v 15:25 | Ajjin |  .::Moje zvířata::.

Kivi Jižní

21. května 2011 v 10:36 | Ajjin |  Austrálie

Kivi Jižní

(Apteryx Australis)

Hmotnost: 1,5 - 4kg

Výška: 50 - 60cm

Počet vajec: 1-2
http://nandu.na.funpic.de/images/Kiwi2.jpg
Kivi Jižní, také známy jako Kivi Hnědý, je nelátavý pták. Byl kdysi na novém Zélandu velmi rozšířen, ale vážně ho postihuje odlesňování a zavlečená zvířata, jako jsou kočky, psi, prasata a hranostajové. Při večerním hledání potravy prohlédavá půdu svým zobákem a pomocí čichu. Může zastrkovat celý zobák (dlouhý až 15 cm) do půdy, aby se dostal k potravě - žížalám, larvám brouků, stonožkám a jinému hmyzu. Sezobává i spadané ovoce.

Rzomnožování
Samice kladou 1-2 vejce. Veškerá starost o zahřívání vajíčka spočívá na menším samečkovi, který sedí sám po dobu 75-80 dnů a většinou při tom hladoví. Po celé týdny trpělivě sedí na hnízdě a neopouští je. Jakmile se z vejce vylíhne kuře, samice snese obvykle vejce jiné a tak nebohý sameček nevychází z rodinných starostí, musí opět sedět.

Zajímavosti
Může být až 12,5 cm dlouhé a váží kolem 0,5 kg, tzn. pětinu nebo dokonce čtvrtinu váhy samice. Kladení takových vajec je velice náročné a mnohé samice při pokusu snést toto extrémně velké vejce zahynou.
Maorské jméno "KIVI" je opisem vysokého pisklavého zvuku .

Další druhy
Kivi Haastův
Kivi Owenův
Kivi Haastův

Zdroj
encyklopedie ZvířeFidget s plyšáčkem

19. května 2011 v 15:23 | Ajjin |  Fidget
Včera jsem odfotila pár fotek Fidget s plyšákem =)
potřebovala sem nějaké nové fotky na blog.

www.celysvet.cz

13. května 2011 v 14:31 | Ajjin |  .::Představuju::.
.::Představuju další stránku, ze které často čerpám informace (teď hlavně na animalshotos do kočičí encyklopedie)::.
.::Jsou tam i věci netýkající se zvířat, ale já používám jen kočičí encyklopedii, mimoto je tam i encyklopedie psů a rostlin::.
::.Taky jsem tam dřív hrávala puzzle, můžete si tam i nahrát vlastní fotku např. svého mazlíka a poskládat si ho v libovolném počtu puzzlí, nebo si jen vybrat z široké nabídky obrázků::.

Včera

9. května 2011 v 16:33 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
Včera, včera...ve zkratce napíšu, co jsem dělala se svými křečouny včera. Oba jsem je vytáhla ven, protože bylo krásně teplo a taky aby poznali, co to je, usínat se zpěvem ptáků tam kdesi na obloze...
Fidget byla strašně roztomilá, protože se úžasně bála =D. Měla jsem ji jen v kleci a nikam sem ji netahala, nějak se mi totiž nechtělo fotit. To bylo poprvé, co z klece nechtěla ven, bála se těch cizích zvuků, větru a nového, obrovského prostoru a proto z klece jen vykukovala a po chvilce zalezla pod svůj kmen, který ji slouží jako domeček, začala packama okolo sebe nahrabávat seno a piliny, aby si vytvořila takovou zábranu a pak bylo vidět jen velké, černé a zvědavé očko snažící se vypadat neviditelně.
Teddy zase jako obvykle začal šmátrat po skle a chtěl by ven, ten se vůbec nebál, zdálo se, že ani nevnímal, že je někde jinde než v pokoji, ale to se asi jen zdálo...Na chvilku jsem si ho vzala na klín a hladila ho, ale on to moc nemá rád, tak jsem ho dala zpátky a za deset minut už ležel zahrabaný pod senem v pilinách.
Tohle všechno bylo vlastně ještě předtím. Předtím jsem oběma čistila jejich výběhy. Dycky se mě baví dívat na to, jak mají křečouni všechno čisté a nové, a jak se vždycky po úklidu ve svém teritoriu rozhlížejí a zkoumají, co je nového...

Bohužel, jak jsem psala, se mi nechtělo fotit, tak nemám fotky, ale příští víkend určitě něco nafotím s nimi venku.

Potisk na tričko

7. května 2011 v 8:22 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Trochu jsem si hrála v PF a napadlo mě zkusit vytvořit potisk na trička.
Takové trička bych si někde chtěla koupit.
Teď s podívejte vy, jestli byste si taky takové tričko koupili =).

Fidget ► Photoshoot

3. května 2011 v 11:25 | Ajjin |  Fidget
Fidget v obyčejné roli od toaleťáku, vypadá to ale docela neobyčejně X).