Leden 2011

Fidget v seně x)

28. ledna 2011 v 18:29 | Ajjin |  Fidget
Chtěla jsem udělat fotky v kleci Fidget v seně, tak sem oddělala vrch klece, který je oddělávací a rychle fotila, aby mi ta potvůrka nezdrhla X). Posuďte sami....
fidget
fidget
fidget
Photoshoot → Křeček a mince

26. ledna 2011 v 17:53 | Ajjin |  .::Hlodavci::.
hamster
hamster
hamster
Autorka úžasných fotografií → lu-sp

Nekupujte čaj Lipton

25. ledna 2011 v 7:54 | Ajjin |  .::Info::.
Tvůrci z čaje Lipton provedli bolestivé, invazivní testy na zvířatech. Zde jsou některé detaily:
Králíci byli krmeni s vysokým obsahem tuku-strava a pak daný čaj, jestli to ovlivnilo plaketu, která se vytvořila na tepnách zvířat '. Po experimentu byli králíci zabiti.
Myši byly krmeny složkami čaje aby se zjistilo, zda mají nějaký vliv na střevní zánět. Po zkoušce výzkumníci zabili myši udušením nebo zlomením vazu.
Potkani byli nuceni jíst stravu s vysokým obsahem cukru a pak jim byl podán čaj aby výzkumníci zjistili, jestli to má vliv na jejich cukrem zpusobené poškození mozku.Selata byla infikovaná  E. coli toxinem a poté je krmili čajem s cílem zjistit, zda způsobuje průjem. Výzkumníci řezali střeva prasat, zatímco zvířata byla stále naživu.
Žádný z těchto testů nebyl vyžadován zákonem. Ve skutečnosti regulační orgány uvádí, že testy na zvířatech nejsou dostačující k prokázání zdravotní tvrzení o produktu.
Pokud chcete, můžete poslat e-mail Dave Lewisnovi, dave.lewis@unilever.com, prezidentovi společnosti Unilever Americas (Lipton je mateřská společnost), a zdvořile ho požádat o zastavení zkoušek čaje a čajové přísad na zvířatech. Může se ale stát, že zpráva nebude doručena.

Přeložili-CanisWolfie

Šiřte to dál a hlavně nekupujte čaj Lipton!

Králík pokusný

21. ledna 2011 v 21:48 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
Děkuju za vyplnění těch otázek =). Jenom bych se o tom chtěla zmínit pár slovy. Většinou jste odpovídali tak, jak bych odpověděla já. Otázka, jestli se pousmějete když uvidíte cizí zvíře na ulici, nebyla myšlena že je zvíře pohozené a zatoulané a podle toho jste odpovídali, ale v klidu, já sem to pochopila =). A další co mě potěšilo, bylo, že Capsa napsala na otázku, jesti toho ví o zvířatech hodně tohle : "Aj hej aj nie. Ale ty mi v tom dosť pomáhaš". A to je super, chci aby se všichni poučili o zvířatech a jejich světě.

♦♦♦

A pak jedna taková písnička, kterou jsem našla a chtěla už dávno zveřejnit.


Text
Je králík pokusný a stříhá ušima,
je králík pokusný,však taky duši má.
Tu duši ušatou, tu duši pokusnou
a oči pláčí tmou, dokud neusnou.

Ty oči králičí, ty oči ušaté,
ty oči vykřičí, že ho tak necháte,
vy, páni vědci, malýho králíka,
kterýho z kůže bolest vysvlíká.

Dělejte pokusy, řežte ho na kusy,
ať nikdo nezkusí,tak jako on.
A kdo se pokusí řezat i pláč,
tichý pláč králičí, koho to nezničí...

Ať mi to klidně vylíčí a každou slzu zvlášť...

Je králík pokusný a stříhá ušima,
je králík pokusný, však taky duši má.
Tu duši ušatou, tu duši pokusnou
a oči pláčí tmou, dokud neusnou...

(Ne)povinné

20. ledna 2011 v 19:52 | Ajjin |  .::Info::.
Chci si jen ověřit, jak moc se mi podobáte =)
Zvíře/Kamarádi (lidé)
Tygr/Lev
Kočka/Křeček
Fantazie/Reálnost
Čtení knížky/Počítač
Risk/Opatrnost
Greenpeace/Facebook

A teď odpovězte jen ano/ne:
1.Riskovali by ste pro své milované zvíře?
2.Víte o čem je National Geographic?
3.Víte toho o zvířatech hodně?
4.Když vidíte cizí jakékoli zvíře proběhnout na cestě, pousmějete se v duchu?


Některé otázky se vám můžou zdát divné a těžké, v takovém případě na ně nemusíte odpovídat, je to jen pro ty, co chtějí. Odpovídejte podle pravdy, jinak to nemá smysl. A trochu u toho uvažujte, ten kdo chce jen rychle oběhnout, nemusí odpovídat vůbec.

Cena za soutěž

20. ledna 2011 v 17:55 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Jak jsem už psala, cena bude společný dip :
dip
Klidně si ho dejte na blog, doufám že se bude aspoň trochu líbit =)

Soutěž XD

17. ledna 2011 v 16:38 | Ajjin |  .::Competition::.
Vymyslela jsem svoji (doufám originální) soutěž, kterou ste ještě na blozích neviděli...
Pravidla:
Podle vzorové (největší) fotky, popiš malé výřezky z té fotky.
Příklad: výřezek č.1 je (doplníte co je na výřezku)...
Jako cena bude tradičně diplom, společný pro první čtyři lidi...takže není o co se hádat XD prostě ať se zúčatstní ten, kdo má náladu =)
hamster
Výřezek č.1.
hamster
Výřezek č.2.
hamster
Výřezek č.3
hamster

Doufám že vás to bude bavit XD Kdyby chtěl někdo tu soutěž udělat i na svém blogu, ať napíše že je to ode mě kdyby něco =x =D

www.naturspesialisten.no

15. ledna 2011 v 16:34 | Ajjin |  .::Představuju::.
První stránka je 
- najdete tam krásné fotky divoce žijících ptáků, od vodních až po dravce-
Některé fotky
jaktfalk / gyr falcon (Falco rusticolus)
gråhegre / grey heron (Ardea cinerea)
svarthalsdykker / black-necked grebe (Podiceps nigricollis)
Shrnutí o křečcích

15. ledna 2011 v 9:19 | Ajjin |  .::Hlodavci::.
Křečků existuje spousta druhů. Jen pár jich je natolik populárních a domestikovaných, aby byli vítáni v domácnostech. Tito středně malí hlodavci se zavalitým tělem, krátkým ocasem a objemnými lícními torbami jsou velmi mrštní a při svých útěcích velmi vynalézaví. Přestože mají krátké nožky, dokážou jimi vyvinout úžasnou rychlost, když se naskytne příležitost k úniku.
Jakožto noční zvíře má křeček špatně vyvinutý zrak. Není schopen plně vnímat barvy a tvary, je krátkozraký, zato má mnohem širší rozměr vidění než lidé. Rozeznat ostatní tvory, včetně chovatelů, dokáže pomocí čichu. Zanecháním pachových značek může se pak snadno orientovat ve svém okolí i potmě. Ke zdolávání případných překážek mu pomáhají hmatové vousky a jemné chloupky na bocích, předních i zadních končetinách, které jsou rovněž centrem hmatu. Sluch mají také velmi rozvinutý, vnímají i zvuky lidským uchem nezachytitelné.
Dožívají se 2 - 5 let, některé druhy i více. Vždy však záleží na péči a životosprávě. Mějte na paměti, že křečci mají sklon k tloustnutí, což sebou přináší zdravotní problémy. Něco jiného je jejich tloustnutí na podzim, to ukládají ve větší míře tukové zásoby na zimu.

křeček

Zdrojkrecek-doma.cz
Fidget vs krabička

14. ledna 2011 v 18:44 | Ajjin |  Fidget
XDD Fidget si hrála....

Kčečci a krmivo III.

13. ledna 2011 v 18:36 | Ajjin |  .::Hlodavci::.
Doporučuju další příchuť dropsů zase od značky Vitapol - ořechy
Zdá se mi, že mým křečkům chutná ještě víc než příchuť lesní směs...
A co víc...skvěle voní, sami byste se do toho zakousli =D

http://www.vitapol.pl/eng/img/products/zvp-1033.jpg

cena → 27,-
Více na → vitapol.plParanormal Activity

11. ledna 2011 v 17:58 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Poprvé píšu do téma týdne. Tohle se mi totiž zdá zajímavé a věřím na to. Věřím že fakt nějací duchové a něco nehmotného a temného existuje, abychom se měli stále něčeho bát. Mnohokrát si namýšlíme, že slyšíme nějaké zvuky co nikomu nepatři a vidíme pochybné existence. To je asi důvod, proč se mnoho lidí bojí jít např. po tmě do lesa, nebo se bojí usnout nebo se prostě bojí tmy. Tma je symbol všeho zla a strachu, protože v ní nevidíme....slyšíme jen zvuky, které náš strach ještě násobí a zkresluje, a protože nevíme, komu ty zvuky patří, obyčejně je připisujeme oněm strašidlům nebo démonům. Třeba je hodně takových, co bydlí u lesa a slyší pod okny peroucí se kuny nebo kočky, a i když ví, že to jsou jen zvířata, bojí se. Já jsem se naučila, hned když uslyším nějaký zvuk, nepropadat panice a poslouchat ho a snažit se odhadnout, kdo ho vydává.
Ale jednou se mi děly v pkoji fakt divné věci. Ty zvuky nemohly patřit nikomu. V létě jsem měla v pokoji takový větrák a on měl okolo vrtule ochranné mřížky. A vždycky jsem slyšela, jak o ně v noci "něco" drnká. A pak se k tomu přidával ještě takový zvuk : "prrr" a to se opakovalo každou noc. Toho sem se bála, nic jiného, než něco nehmotného to vydávat nemohlo...Teď už to ustalo, ale nemám jistotu, jestli se to nevrátí. Byly to trochu paranormální jevy, i když jen zvukové, nikdy se například nic samo nepohybovalo nebo tak...Byl to duch? Přízrak? Skřet?

Nepovinný dotaník:
1. Staly se vám nějaké paranormální jevy?
2. Co byste dělali na mém místě?
3. Věříte vůbec na duchy?


Fotky - Magnolie

9. ledna 2011 v 15:51 | Ajjin |  .::Moje Fotky::.
Pořád nechápu, jak tyhle fotky mohl můj mobil vyfotit XD
magnolie
magnolie
magnolie
Nepovinný dotazník:
• Čím jsou tyhle fotky foceny? mobil x foťák
Jaká květina je na fotce?
• Myslíš, že tenhle dotazník je pro debily? XD
Útěkář

8. ledna 2011 v 17:53 | Ajjin |  Teddy
Můj syrák Teddy je pěknej útěkář. Pořd se chce dostat z akvárka a jednou se mu to povedlo. Překvapilo mě, jak si poradil...Má na stěně akvárka napáječku s přísavkami a já sem ji dala moc vysoko, skoro až k vrchu akvárka, protože mě nenapadlo, že by byl schopný tak utéct...No a on po té napáječce pořád šplhal, ale já sem furt nevěřila, že by to přelez a seskočil z té 30 centimetrové výšky.
A prostě jednou v noci to přelez a ráno jsem zjistila, že jeho akvárko je prázdné. Hned mě to napadlo, že prostě nějak přelez a začala sem ho hledat. Ale přes den nebyla šance ho najít, protože někde spal, kde, to už nezjistím x).
A s příchodem tmy jako každý křeček hned ožil, a slyšela sem jak něco šustí na koberci a jemné kousání.
To bylo než sem ho chytla. On prostě neslyší na jméno, ani ke mě jen tak, když je na svobodě nepřijde jako jiní ochočenější křečci. Ale udělal chybu, jinak by možná chodil po pokoji ještě doteď xD. On prostě vylez na moju postel a tam sem ho překvapeného chytla. Jak se lekl, málem mě kous..Trochu mě mrzí, že ho nemůžu jen tak pustit po pokoji a mít jistotu, že když bude mít hlad, přijde..tak musí být jen v akvárku a někdy ho beru na stůl, ale zdá se mi to málo, a jemu taky...nejraději by se rozběh vstříc svobodě nějakého kilometrového pole a ne živořit ve čtyřiceti-centimetrovém akvárku. Ale, kdo jednou žije z lidma, musí se jim přizpůsobit =/....

teddy
Přikládám fotku mojeho hříšníka xD
Když je tak zmenšená, dá se na ni dívat, ale jinak je hrozně nekvalitní x/
Ale možná bude příští týden foťák =** To se pak fotek ode mě nezbavíte xD


Nový dess

8. ledna 2011 v 8:45 | Ajjin |  .::Info::.
Asi jste si už někteří všimli, že mám nový dess. Jojo, je od Sinai a je nádhernej, moc jí děkuju, že mi ho nastavila =). Bude tu asi pravděpodobně do jara, asi v dubnu ho zase změním...Ale nevím, je krásnej a možná se mi okouká až za rok xD...To je zatím vše, možná se tu večer ještě stavím...

Dess pro Bibra

5. ledna 2011 v 19:18 | Ajjin |  .::Ostatní::.
No, další z mých dessů..udělala sem ho trochu netradiční, ale mě se líbí, myslím že je originální a na blogách sem ještě neviděla nějaký podobný.


Snad se bude líbit i admince =)

Minulý čl → už vím, že ten blog blbnul a nikomu nešly napsat komenty takže OK, sem ráda že to nebyla chyba v mém kompu=)
Zas to blbé cookies =/

4. ledna 2011 v 17:55 | Ajjin |  .::Info::.
Dneska se mi jaksi nechcou povolit cookies. Tak neoběhnu =/. Nevím co se zrovna dneska stalo, ale k nikomu nemůžu psát komentáře, ani když se o to snažím dvacetkrát dokola...díky za pochopení, dělá vám to taky tak?Ksukol Ocasatý

3. ledna 2011 v 17:56 | Ajjin |  Afrika
Ksukol Ocasatý
(Daubentonia madagascariensis)

Délka: 40 cm

Hnotnost: až 3 kg

Tento nevšední tvor je porostlý černou srstí s bílou podsadou. Pod výrazně černýma ušima se nachází světlý obličej. Jeho řezáky nemají ukončený růst a jsou potaženy sklovinou jen zepředu, což je důvod, proč byl řazen v minulosti k hlodavcům.Další jeho zvlášností je dlouhý druhý prst na předních končetinách. Tato velmi cenná pomůcka slouží k vytahování larev zpod kůry. Dokonce s ním vysává ptačí vejce.
Ksukol ocasatý je noční tvor žijící skrytým životem na východě, severu a severozápadě Madagaskaru v ostrůvkových populacích. Domorodci věří, že na koho ukáže svým dlouhým prstem, ten zemře a nemilosrdně ho vybíjejí. Také nadměrné kácení pralesa je jeden z důvodů, které toto zvířátko dělají vzácným. Patří do přílohy CITES I. Bylo pro něj zřízeno několik rezervací. V zajetí se rozmnožuje jen vzácně.

Zajímavosti

 ♦ Domorodci je nazýván Aye - aye
♦ Je to největší ze všech nočních poloopic

Daubentonia madagascariensis - ksukol ocasatý


Zdroj