Prosinec 2010

Poslení hodiny...

31. prosince 2010 v 18:41 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
Ubíhají nám poslední hodiny tohoto roku...já je strávím tak, že se přežeru brambůrek, chlebíčků a cukroví a celou noc se asi budu čumět na tv x) Říkáte si, že sem asi pohodář..no jo, taková už já sem. =)
Přeju vám i na tomto blogu ať vše co chcete se vám vyplní a v novém roku ať máte co nejmíň starostí...Osobně bych si moc přála, aby byl světový mír. Byla první světová válka, pak druhá, ale světový mír ještě ne..Copak je to tak těžké? Asi jo. Ty zlé věci se páchájí mnohem lehčeji než ty dobré...A bylo co nejméě těch, kteří trpí a trápí se vinou lidí.

Tu něco od Monisky =)
Proč kočka přede?

27. prosince 2010 v 13:18 | Ajjin |  .::O kočkách::.
Jak a proč kočky předou je diskutabilní; ve skutečnosti ještě nikdo vědecky nezodpověděle otázku, proč a jak tenhle typický kočičí projev vzniká. Existuje domněnka, že kočičí předení vzniká následkem elektrického impulzu generovaného mozkem, který přebírá a přenáší centrální nervový systém a způsobuje, že dochází ke smrštění uřčitých svalů, zvlášť těch, které jsou v blízkosti hrtanu, a které následkem tohoto smrštění rezonují. Výsledkem je předení, které je vnímáno jako vibrace celého těla, ale je především slyšitelné v oblasti nosu a tlamy. Proč vlastně kočky předou, je už docela jiná záležitost a tady je pár kožných teorií:
 • Předení pomáhá zvyšovat účinnost oběhového systému a udržuje tak kočku zdravou.
 • Tlumené předení znamená požadavek a hlasité je díkem za to, že kočka dostala to, co chtěla - obvykle jídlo!
 • Je to uklidňující signál, který matka vysílá pro kotě.
 • Je to signál, který kotě posílá matce jako zprávu, že je vše v porádku.
 • Dominantní kočka přede v přítomnosti kočky podřízené, aby jí dala najevo, že nemíní zaútočit.
 • Kočka přede když se bojí nebo když má být napadena, aby sdělila, že je jen malé bezbrannné stvoření, které nikoho neohrožuje.
 • Nemocné, neduživé kočky předou, aby si dodaly odvahy a sdělili svému okolé, že se cítí mizerně.
 • Předení je známkou toho, že se kočka baví, že je šťastná a spokojená; to je patrně nejoblíběnější důvod předení a současně i vysvětlení, s nímž by většina koček skouhlasila. Zapřeďte a váš pán vám dá nejspíš všechno, co chcete, i kdyby to měl být poslední garnát ze stolu z večeří - kočky nejsou hloupé.

Zdroj


Od Sbeček =)

24. prosince 2010 v 13:54 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Od Sbečka Nataly ♥, krásné =)

Od Dogí
PS : U mě na blogu → www.animalsphotos.blog.cz máte všichni dárek =)


Psí Vánoce

23. prosince 2010 v 16:06 | Ajjin |  .::O psech::.
Pes je pro většinu z nás plnohodnotný člen rodiny. A tak se k němu taky chováme a o Vánocích mu rozhodně chceme přilepšit tak jako sobě. Ale jak vybrat to pravé?

Pozor na čokoládu!
Čokoláda je pro psy jed. Obsahuje alkaloid teobromin a ten je pro psy toxický. Pozor tedy na čokoládové cukroví a figurky ze stromečku. U figurek navíc hrozí, že pes sežere i staniol a háček, na kterém byla figurka zavěšena.

K vánocům patří ryby!
Na vánoční stůl patří kapr, Takže v psí misce by to mělo být nějak podobně. Ryby jsou zdravé a psi je milují. Ale pes, který je krmen celý rok granulemi, nemůže mít najednou v misce rybu. To by jeho trávení zvládalo nejspíš obtížně. Proto je lepší poohlédnout se po suprémiových granulích, které mají příchuť ryb. Jsou i takové, kde je zdrojem masa čistě ryba. Ty pak skutečně i po rybě voní. Některé jsou vyráběny z šesti druhů čerstvých ryb.

Salát trochu jinak
Ti, co své psí kamárády krmí doma připravovanou stravou, mají víc možností, čím naplnit misku o Štědrém dni. Lidé obvykle jedí ke kapru salát. Salát pro psy bude ale zdravější variantou než ten s majonézou. Např. stačí: vařená mrkev, hrášek, celer, kus bramboru a vajíčko. To vše smícháme s bílým jogurtem a trochou olivového oleje. A k tomu kousek v páře podušeného filetu z nějaké ryby.

Vánoční BARF
Mnoho lidí krmí syrovou stravou. Je to možnost, kdy si může pes o Vánocích pochutnat na čerstvých, celých rybách. Opět uděláme salát : umixujeme čerstvou mrkev, celer, petržel, čínské zelí, ledový salát, syrové žloutky a olivový olej a ktomu přidejte jednu či více syrových ryb. Malinkým psům rozkrojte raději rybu na třetiny nebo čtvrtiny.

Pozor na kosti!
Psi, kteří jedí celé syrové ryby nemají z kostmi žádný problém. To ale neznamená, že by měli dostat kosti z kapra z naší večeře. Tepelně upravené kosti nejdou pro psy vhodné. Pes, který je zvyklý jen na granule, by neměl dostat kosti vůbec. Pozor i na snadno dostupné odpadkové koše! Vůbec si nemusíte všimnout, že pes luxuje koš ze zbytky jídel a kostí. Nachystejte mu třeba morkovou kost, kterou se zabaví po čas vaší nepozornosti. Pro psy s citlivým zažíváním je morek přece jen tučný, dejte jim raději žvýkací kost nebo sušené uši, hrtany, býkovce. A ti chlupáči, co mají čestné místo u stromečku si mohou tyhle laskominy rozbalit sami.

Rybí salát : Tip na chutný salát: smíchejte zeleninu ať už vařenou či syrovou a tuňáka ve vlastní šťávě.


Zdroj fotky:
Článek jsem psala sama z časopisu Psí kusy, tak kopírovat se zdrojem.
Vyškrtávačka

22. prosince 2010 v 13:17 | Ajjin |  .::Competition::.
Vyber, co máš radši:
štika/kapr
cukroví/ovoce
bílá čokoláda/hořká čokoláda
smrk/borovice
dárky/televize
ponožky/knížka
Ježíšek/Santa Claus
Hlodavci a zuby

19. prosince 2010 v 17:31 | Ajjin |  .::Hlodavci::.
Hlavním rozpoznávacím znakem hlodavců jsou hlodáky složené ze dvou párů řezáků - jednoho v dolní a druhého v horní čelisti. Tyto hlodáky nemají kořeny a dorůstají po celý život. Přední stranu hlodáků pokrývá tvrdá sklovina, zadní stranu tvoří mnohem měkčí zubovina.

Díky obrušování měkčí zadní části si hlodavci udržují hlodáky ostré. Pokud obrušovány nejsou, přerůstají a stáčí se do spirály. Přerostlé hlodáky mohou úplně uzavřít čelist a pokud se zuby nezkrátí, zvíře nemůže jíst ani pít a umírá. Za nejlepší okus se považují prořezy ovocných stromků a nebo nenatřené ohoblované prkénko.
Nejmenší počet zubů najdete v čelisti myši Ellermanovy (8 zubů), nejvíce jich vlastní rypoš stříbřitý (28 zubů).

křeček

Zdroj fotky → chovatelka.cz
Teddy dělá pokroky...

18. prosince 2010 v 7:38 | Ajjin |  Teddy
Můj syrák Teddy už dělá opravdu pokroky. Ještě donedávna se bál mojí ruky a pohlazení, ale teď už se nechá pohladit a vubec se nebojí. No jenom trochu, když ho hladím moc dlouho, tak se začne plazit jinam. Mě se zdá, že on se prostě plazí, má totiž tak dlouhou srst, že ani njedou vidět jeho packy a jakoby se plazil po srsti =D. A taky se mi zdá, že ho dycky hladím jen po srsti a necítím pod ním tělíčko přes tu jeho hustou srst, protože on se tak srandovně prohýbá když ho hladím =D. A taky se mi zdá, že strašně vyrost od té doby, co sem si ho koupila...

Malý dotazník:
1.Máte křečka nebo jiného hlodavce?
2.Jaké druhy hlodavců máte?
3.Co si řeknete, až vám umře?
Vyberte:
a) No nic, koupím si nového...
b) Žádný takový nebude už jako on...
Co bude na blogu...

16. prosince 2010 v 18:46 | Ajjin |  .::Info::.
Chci napsat pár informací, co se bude dít tady na blogu. Především nic moc se nezmění xD, ale přibudou nějaké bleskovky a takové malé dotazníky, které každý bude moct vyplňovat jen jestli bude chtít. Na vánoce je ještě brzo a tak nějak až příští týden budu blog zatěžovat Vánocemi a budou tady články s vánočním tématem....


Vánoce a domácí mazlíčci (Foto: Lenka Černíková)


Od kotěte ke kočce =)

13. prosince 2010 v 19:16 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Pěkná série videí, prostě od koťete ke kočce...
Autor videíCatteryburst

Macarát Jeskynní

12. prosince 2010 v 8:48 | Ajjin |  Evropa

Macarát Jeskynní


Délka: 20 - 25cm

Věk: 30 - 40 let

Balkánský endemický jeskynní ocasatý obojživelník. Asi jeden z nejzajimavějších tvorů vůbec se vyskytuje v krasových komplexech Chorvatska, Slovinska a západní Bosny. Introdukován byl také do SZ Itálie a do francouzských Pyrenejí. Pokusy s vysazováním druhu i v jiných jeskyních probíhali v různých zemích, naštěstí však bezúspěšně. Macaráti se většinou pohybují pomalu v chladné vodě a hledají potravu. Macaráti se živí různými vodními bezobratlými. Nejčastěji drobnými korýši a zástupci rodu berušek. Často, pokud mají tu možnost, se zahrabávají v bahně. Orientuje se většinou čichem a svou výbornou prostorovou pamětí. To se jim hodí především proto, že jsou slepí, v temnu jeskyně zrak totiž nepotřebují. Je většinou společenský, proto můžeme pozorovat i více exemplářů na jednom stanovišti. Mají často společné úkryty, kde odpočívají vzájemně propleteni.

Rozmnožování
V době rozmnožovaní si samci hájí svá malá stanoviště proti jiným samcům. Po oplození samice, které je podobné oplozování čolků, lepí samice svá vejce, která po nakladení zbobtnají. Vajec bývá i 70, jsou lepena pod kameny a následně hlídana. Mladí macaráti jsou po vylíhnutí dlouzí asi 2 cm, slabě pigmentováni a mají ještě vidoucí oči. Za určitých okolností dokážou samice rodit živá mláďata. Mladí pohlavně dospívají v 7 letech.

Zajímavosti
Laboratorně bylo u tohoto druhu zjištěno mnoho zajímavých informací. Macaráti jsou např. schopni přežít i při teplotách nad 30 °C, ale i v telotách okolo bodu mrazu. Při vystavení světlu macaráti tmavnou až úplně zčernají, jsou-li pak přeneseni do tmy, opět se zabarví do světle růžové.
Proteus anguinus - macarát jeskynní

Soubor:Proteus anguinus Postojnska Jama Slovenija.jpgZdroje:

Živočichové v Beskydech VI. - Ryby

7. prosince 2010 v 15:22 | Ajjin |  .::Info::.
Horské bystřiny a potoky vytvářejí podmínky pro pstruha potočního, lipana podhorního a ostatní druhy ryb. Vzácně se v Beskydech vyskytuje například mník jednovousý, který vyhledává vody s dostatkem úkrytů a vranka pruhoploutvá.

Jak naučit kočku povely

5. prosince 2010 v 14:41 | Ajjin |  .::O kočkách::.
Pamlsek není vhodným prostředkem pro naučení povelů. Vyčíhněte si situace, které vaše kočka opakovaně dělá a neměla by. Začněte se slovíčkem NE - postupem času bude vědět, že prostě nesmí. Metod, jak to kočku naučit, je hodně.

Můžete použít srolované noviny (ale pozor, nikdy kočku nebijte doopravdy! Stačí, když jí pohrozíte. Někdy je to skutečně složité, "pouze pohrozit", ale váš kočičí miláček za své chování nemůže, a kdybyste na něj uplatňovali tělesné tresty, bude to ještě horší a všechno k ničemu). Kočky se z velké většiny bojí vody.
 Proto je velmi účinný obyčejný rozprašovač na květiny (napuštěný samozřejmě čistou vodou), kterým kočku postříkáte, když se bude chovat špatně. Každá kočka je individuální a je také možné, že rozprašovač bude pro kočku hra. Na to pozor. Pokud si kočka bude myslet, že si s ní hrajete, nikdy ji zlozvyku nezbavíte.

Další důležité zásady:
 • Nikdy kočku nebijte, přestože vás kouše nebo dělá nepořádek
 • Volte metody, které jsou poučné a nebolestivé, kočka je agresivní a mnoho lidí se domnívá, že tělesné tresty prospějí. Právě naopak!
 • Na kočku musíte jít chytře a po dobrém
 • Kočka vaše chování vnímá stejně tak, jako pes, s tím rozdílem, že pes je mnohem poslušnější
 • Zřejmě se vám nepodaří kočku odnaučit zlozvyku během pár dní, bude to chtít více času, ale píle se vám vyplatí
 • Kočka zlozvyky během života střídá, stejně jako pelíšky - budete tedy muset počítat s tím, že kočičku budete učit prakticky celý její život

Dá se vycvičit kočka?
Zdrojchovatelka.cz

Kočičí zlozvyky

4. prosince 2010 v 11:13 | Ajjin |  .::O kočkách::.
Obecně platí, že kočky se řadí na první místo mezi domácími mazlíčky, kteří mají skutečně špatné zlozvyky. Je to způsobeno jejich divokou a jedinečnou povahou a zbavit se tohoto nechtěného chování není vůbec tak jednoduché, jako u psů.

Nejčastější kočičí zlozvyky
 • Kočky rády provokují. Když jim něco zakážete, udělají to znovu a vy máte pocit, že je to snad naschvál
 • Kočky často okusují květiny
 • Trhají různé povlečení, koberce, záclony…
 • Otevírají odpadkový koš a roznášejí zbytky po domě
 • Okusují vše, co je napadne
 • V období dospívání a páření značkují a chovají se mnohdy agresivně
 • Číhají a koušou vás do rukou a nohou
Zbavit se kočičích zlozvyků nadobro není vůbec jednoduché, ale s trochou snahy brzy uvidíte výsledek. Pokud máte doma starou kočku, nepočítejte s tím, že jí už něco odnaučíte. Kočka bude ochotna se učit v mládí, v dospělosti už to jde hůř.

Nejprve byste měli kočku naučit dva povely, zpravidla to jsou slovíčka DOLŮ (z toho důvodu, aby kočka neskákala na linku, ledničku…) a povel NE, který jasně kočce dává najevo, že to, co právě dělá, je špatné. Nikdy neokřikujte kočku před tím, než to, co nechcete, aby udělala, udělá. Pokud ji budete okřikovat dříve, bude v tom mít jen zmatek.

Kočka ležící

Zdrojchovatelka.cz