Říjen 2010

Jak se daří Fidget

31. října 2010 v 17:16 | Ajjin |  Fidget
No, nadpis neříká, jestli můj džungarák je samec nebo samička. Sama to nevím xD Mě bylo totiž jedno co to bude, a stejně to nepoznám....Včera mě napadlo tohle jméno..líbí se vám? No jinak myslím že je ještě trochu plachej, má takové pomalé, opatrné pohyby, ale už papá z ruky. No jinak ale pořád strašně píská jak pískací hračka xD Kdykoli ho chci pohladit, nebo vzít na ruku, začne si lehat na záda a pištět..tak mu dávám čas a nechávám ho v klidu...slyšela sem, že i rádi šplhají tak mu musím vymyslet nějaký šplhátko =D..to je asi pro dnešek vše..mějte hezký zbytek večera, a těšte se do školy x((
Mám nového džungara

29. října 2010 v 20:06 | Ajjin |  Fidget
Je to tak, mám nového džungaráka, asi všeci víte co to je xD. Zatím je plachej a fotit ho nebudu, nejde to. Tak se zatím mějte a uvítám veškeré rady, zkušenosti a zážitky ohledně chovu džungaráků =D
Živočichové v Beskydech III. - Plazi

27. října 2010 v 17:53 | Ajjin |  .::Info::.
Horským podmínkám Beskyd se nejlépe přizpůsobila ještěrka živorodá (u které se vyvinula vejcoživorodost, což znamená, že se oplozená vajíčka vyvíjí v těle matky a jsou kladena těsně před vylíhnutím). Tato ještěrka vyhledává spíše vlhčí a chladnější stanoviště, zatímco další druh, ještěrka obecná suché a teplé stráně.
Nejběžnějším z hadů je užovka obojková. Osidluje břehy tekoucích i stojatých vod a její potravu tvoří obojživelníci i ryby. Další užovkou žijící v Beskydech je užovka hladká, která je často zaměňována za podobnou zmiji.
Obývá také výslunná, ale suchá a teplá stanoviště.Zmije obecná, náš jediný jedovatý had, vyhledává výslunná, ale vlhká stanoviště v lesnatých oblastech vyšších poloh. Je plachá a setkání s člověkem se vyhýbá.
plaz
Ještěrka živorodá

Užovka obojková - mládě
( Taky sem ji jednou měla na ruce, kdysi jich byly u nás v potoku hejna...)

Vipera berus 4194 DE: Kreuzotter UK: Common viper Adder Northern ES: Víbora común o europea IT: marasso CZ: zmije obecná FR: Vipere péliade PL: Żmija zygzakowata SK: Vretenica severná FI: Kyykäärme HU: Keresztes DK: Hugorm FI: Kyykäärme NL: Adder SE: Huggorm TR: Bayağı engerek RU: Обыкновенная гадюка звычайная YU: Riđovka šarka SL: Navadni gad RO: viper� neagr� comuna
Zmije obecná

Zdroj Fotek:
Ptáci v Beskydech

27. října 2010 v 13:44 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Tady jsou na přání skřítečka fotky těch ptáků, co byli v minulém článku.
Heh, stejně sem nevěděla co přidat x)).

Živočichové v Beskydech II. - Ptáci

26. října 2010 v 15:16 | Ajjin |  .::Info::.
Tato třída živočichů je v Beskydech zastoupena bohatě jak druhově, tak početně. Vyskytuje se zde také řada vzácných a chráněných druhů. K nejvýznamnějším patří puštík bělavý- v Beskydech má jediné místo původního rozšíření, kde žije i dnes. Velmi vzácný je tetřev hlušec, kterého žije v Beskydech jen několik kusů. Na několika místech hnízdí také čáp černý, horské lesy s bohatým podrostem vyhledává jeřábek lesní. Vzácný je také výskyt dalších sov, jako je sova pálená, kulíšek nejmenší nebo výr velký. Mezi vzácnějšími šplhavci se v Beskydech vyskytují strakapoud malý, žluna šedá a datel černý. Pozornost si zaslouží také výskyt vzácných horských datlů- datlíka tříprstého a strakapouda bělohřbetého. Jejich populace zde vytváří severozápadní hranici jejich areálů ve střední Evropě.
Z vzácnějších pěvců se vyskytuje například žluva hajní, bramborníček černohlavý či pěnice vlašská. Především v horských pralesních rezervacích najdeme lejska malého.
sova
Puštík Bělavý
Živočichové v Beskydech I. - Savci

25. října 2010 v 9:24 | Ajjin |  .::Info::.
V Beskydech najdeme řadu živočichů vázaných na specifické podmínky prostředí.

Savci
Z hlediska výskytu savců jsou Beskydy velmi významnou oblastí zejména kvůli společnému výskytu tří velkých šelem- medvěda hnědého, rysa ostrovida a vlka.

Medvěd hnědý byl v Beskydech vyhuben koncem 19. století. Znovu se začal objevovat v roce 1973 a od té doby se vyskytuje prakticky každý rok. V posledních letech je v Beskydech asi pět medvědů, přičemž se jedná většinou o mladé medvědy, kteří jsou zde vytlačeni staršími medvědy ze Slovenska při obhajování teritorií. V rámci České republiky jsou Beskydy jedinou oblastí, kde se medvěd pravidelně vyskytuje.

Rys ostrovid se v Beskydech vyskytoval do konce 19. století. Po několik desetiletí se pak vyskytoval nepravidelně a jeho počet  klesal v souvislosti s povolováním odstřelů. Po zrušení povolení se populace pomalu obnovovala. V současné době žije v Beskydech kolem 20- ti rysů.

Vlk byl v Beskydech vyhuben, stejně jako medvěd, koncem 19. století. Pravidelně se opět vyskytuje až od 90. let 20. století, což souvisí s nárůstem slovenské populace vlků. V současnosti je početnost beskydské populace odhadována na 5 - 10 vlků. Beskydy jsou jedinou oblastí v republice, kde vlci žijí.

Další savci

Kromě velkých šelem zde žijí i další zajímaví a vzácní živočichové, jako jsou vrápenci a netopýři, kteří přebývají buďto v letních koloniích v dutinách stromů či opuštěných budovách nebo v zimních koloniích- především v pseudokrasových jeskyních. Z druhů jsou nejčastější netopýr velký a vrápenec malý.
Z dalších savců můžeme zmínit například výskyt rejska horského, myšivky horské a vydry říční.


Vlček Etiopský

23. října 2010 v 18:24 | Ajjin |  Afrika

Vlček Etiopský

(Canis Simensis)

Délka: 85 - 100cm

Váha: 11 - 19 kg

Věk: 10 let

Vlček etiopský

Vlčci etiopští jsou nejohroženější psovitou šelmou, která se dostala do horské oblasti Etiopie koncem Doby ledové z Evropy. V náhorních rovinách se specializovali na lov hlodavců. Vlček etiopský, bývá domorodci označován i jako "ky kebero" - červený šakal. Hierarchie smečky je velice podobná psům hyenovitým ( Jediným místem jeho výskytu jsou etiopské náhorní roviny (3000 až 4 400metrů na mořem). Jsou však jisté rozdíly. Mláďata u psů hyenovitých může mít jen dominantní pár. U vlčků málokdy, avšak přesto někdy, dochází k páření jiného než dominantního páru. Mláďata, jenž na rozdíl od potomků vedoucího páru, nejsou krmena ostatními členy smečky, zřídkakdy přežívají a pokud mají štěstí a dožijí se dospělosti, bývají nuceni rodnou smečku opustit.

Rozmnožování
Období páření nastává koncem února a trvá 3 - 5dní. Mezi typické projevy patří zvýšení agresivity dominantní samice. Po 60 až 62 dnech se rodí 2 až 6 štěňat. Jsou šedočerná, nevidí a nemají zuby. Asi tři týdny od narození se přebarvují do barev dospělých a poprvé vychází z nory. O mladé pečuje celá smečka. Štěňata dominantního páru jsou kojena nejen vůdčí samicí, ale i ostatními samicemi, což bývá právě důvodem úhynu štěňat podřízených členů hlady.
V prvních týdnech jsou mláďata zcela závislá na matce a potravou je jim pouze mléko. Mezi pátým až desátým týdnem je postupně strava obohacována o maso. Po sedmdesáti dnech od narození jsou štěňata zcela odstavena od mléka. V tomto čase jsou intenzivně krmena všemi členy smečky. K úplnému osamostatnění dochází koncem prvého roku života. Pohlavní dospělost nastává druhým rokem života.
vlk

Zajímavosti
Ačkoli jsou vlčci pospolitá, smečková zvířata, loví samostatně. Na lovu jsou přes den. Během dne se vrací s potravou a krmí mláďata. Smečka se hlučně schází ráno, kolem poledne a večer. Velikost skupin je od šesti do patnácti členů, ale mohou být i větší. Vlčci jsou teritoriální a svůj revír brání proti jiným smečkám. Velikost teritoria muže dosahovat až 13,4km2.

Další názvy
Liška Habešská

Canis simensis - vlček etiopský

Zdroj Fotek:
Dokument:Život

23. října 2010 v 13:34 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
Jak už je v názvu, jde o nádherné dokumenty od BBC s názvem Život. Jsou to nové dokumenty a zachycují ty nejzajímavější scény z říše zvířat. Je to na dvojce každý pátek v osm večer, snažim se na to pravidelně dívat ale pár dílů mi už uteklo, což mě fakt štve. Určitě doporučuju se kouknout.Dip za poznávačku

21. října 2010 v 18:48 | Ajjin |  .::Ostatní::.
dip

Mini soutěž

20. října 2010 v 15:48 | Ajjin |  .::Competition::.
Poznáš rasy těchto psíků?

Více avatarů ke stažení

Více avatarů ke stažení

Více avatarů ke stažení

Více avatarů ke stažení

Více avatarů ke stažení

Diplom budou mít první tři
Dessy

20. října 2010 v 9:32 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Další z mých dessů, už víte, že dycky dělám dessy jen jako záhlaví, tak je zhodnoťte sami.

halloween
cat
!Tento druhý můžu někomu dát a nastavit!Lovec

17. října 2010 v 15:02 | Ajjin |  Starula
Moje kočka je prostě lovec. Pořád máme před dvěřma buď uloveného ptáka nebo myš. Tentokrát to schytla červenka...Ale vim že kočce se nemá nadávat když něco uloví, protože pro ni je to přirozená činnost a tím že nám donese její oběť nám dokazuje, že patříme k ní a jde se nám jen pochlubit.
červenka
.::Snad nikomu nevadí, že tu dám tuto morbidní fotku, kdyby jo, stáhnu ji::.
Kočka domácí

16. října 2010 v 13:39 | Ajjin |  .::O kočkách::.
Pojmenování slučuje mnohá plemena domácích koček (Felis catus), většina z nich vznikla během konce 19. až do začátkem 20. století. Studiem koček se zabývá věda zvaná felinologie.
Kočky různých plemen se rozlišují dle velikosti a hmotnosti těla, tvarem postavy, barvou očí, délkou a zbarvením srsti. Poslední příznak rozděluje plemena na:
1.dlouhosrsté (perská, kolor-point),
2.polo-dlouhosrsté ( angorská, balinéská, normanská, mainská -mývalí, sibiřská aj.), krátkosrsté (rexi, egyptská mau, siamská, ruská modrá, britská).
3.siamská a orientální - často se vydělují do zvláštní skupiny,
4.krátkosrstá - sem spadají také bezocasé kočky.
Specialisté ("felinologové") domácí kočku nazývají jako prostá "neušlechtilá" (nečistokrevná) kočka. Na rozdíl od psů, plemena koček nemají služební či pracovní specializaci. Na zeměkouli přebývá řádově 600 mil. domácích koček.
ajjin
Už zas....

15. října 2010 v 22:26 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
Už zase má naša kočka kotě...Ale tentokrát je takové jiné. Má hustou, jemnou zrzavou srst uplně jako samet, a zdá se mi, že má čumáček trochu jako perské kočky, ale to nechápu, v našem okolí nejsou žádní perští kocouři...Ale už krásně kouká velkýma modrýma očkama. Brzo dodám fotky.

Kočičí bojovníci

11. října 2010 v 16:17 | Ajjin |  .::O kočkách::.
Když se kočky perou, leccos se přitom naučí. Jedna vyhraje, druhá ne. Učí se pravidlům sociálního soužití.

Tři základní pravidla, když se kočky perou:
1. Nechte své kočky, aby si to mezi sebou vyřídily samy. Střet, při kterém kočka hlasitě "žaluje" je určitě lepší, než kdyby se stáhla do kouta a trucovala tam.

2. Nesnažte se spor urovnávat. Nespěchejte ke své kočce pokaždé, když se hlasitěji ozve. I kdybyste svou přítomností zachovali klid mezi kočkami, dříve či později když s nimi nebudete, může dojít zase k souboji. Lepší je když se kočky poperou ve vaší přítomnosti a necháte je, aby si to samy mezi sebou ujasnily.

3. Nepřidávejet se na jednu ani na druhou stranu. A to ani když je jedna kočka v jasné převaze a druhá podléhá. Nikdy nemůžete vědět, co sporu předcházelo. Kdo ví, možná je ta slabší kočka pravý ďáblík a druhou kočku schválně provokuje.

Teprve když kočky nedělají nic jiného než že se jen perou, je na místě něco dělat. Když se mezi kočkami projevuje boj jako jediný způsob komunikace, a vyprofiluje se, že jedna kočka je tyran a druhá outsider, je na čase udělat rozhodnutí. Osvědčenou metodou je oba bojovníky dát do kočičího penzionu. V cizím prostředí a mezi jinými kočkami se většinou nepřátelé dají rychle dohromady.

warJdu se opět dívat...

10. října 2010 v 17:25 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
A na co?? xD Na Pravěk útočí...

PrimevalJdu se dívat

10. října 2010 v 15:10 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
A na co?? Přece na Velkou pardubickou...xD
Moje screeny ze zt

9. října 2010 v 8:52 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
Tak díky Skřetovi sem našla ty screeny ze zoo tycoonu, super, moc mu děkuju x)
Pár vám jich u dám na ukázku, jinak mám okolo 800 fotek.Potřebuju poradit

8. října 2010 v 14:40 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
Prosím hekři moji xD poraďte....kde najdu screeny z her?? Chcu se na ně podivat ale nevím kde v tom kompu sou zahrabané!
Ví to někdo??
Jak je to s psím věkem?

3. října 2010 v 9:15 | Ajjin |  .::O psech::.
Mnoho lidí si myslí, že jeden psí rok je to samé co sedm lidských a tak dále, ale nemůže to tak být. Pes může totiž v jednom roku mít potomstvo, ale sedmileté dítě ne.

Přesnější odhad let vypadá asi takto:
1 rok psí - 15 lidských
2 roky - 21 lidských
3 roky - 27 lidských
4 roky - 32 lidských
5 let - 37 lidských
6 let - 42 lidských
7 let - 47 lidských
8 let - 51 lidských
9 let - 55 lidských
10 let - 59 lidských
11 let - 65 lidských
12 let - 69 lidských
13 let - 75 lidských
14 let - 83 lidských
15 let - 92 lidských
                                       

Porcelaine

2. října 2010 v 14:52 | Ajjin |  .::O psech::.
Znáte psí plemeno porcelaine?
Já sem ho objevila teprv dnes xD
Je to lovecký pes (honiči barváři).

Povaha: Porcelaine je elegantní, noblesní, povahou živý a přátelský pes, s krásným zvonivě zvučným hlasem. Je také veselým, vytrvalým a nadšeným honičem.
Porcelaine se průměrně dožívá 12 až 13 let.