Září 2010

Nemoci u psů II.

28. září 2010 v 10:33 | Ajjin |  .::O psech::.
Pudl
Ve stáří trpí téměř všichni pudlové artritidou. Ale nejrozšířenější je tzv. Addisonova choroba(nedostatečná produkce glukokortikoidů nebo mineralkortikoidů v kůře nadledvinek, pes je náhle lhostejný ke svému okolí, má poruchy se žaludkem atd...) Pak torze žaludku, poruchy štítné žlázy, cévní kolaps, epilepsie, zánět žláž, selhání ledvin, rakovina a dysplazie kyč. kloubu.

Český fousek
Není náchylný k vrozeným vadám, s vyjímkou lysivosti, tedy dědičné choroby, která se projevuje částečnou až uplnou ztrátou srsti.

Knírač
Patří mezi odolné psy proti nemocem. Velcí knírači mají občas dysplazii kyčelních kloubů a a torzi žaludku, malí ledvinové kameny. Začínají se objevovat nemoci jako je slepota a všeobecně trpí na nádorová onemocnění.

Bordeauxská doga
Tito psi bývají zdraví, ale jako všechna velká plemena mívají problémy s klouby a torzí žaludku. Je dobré je během růstu nepřekrmovat a nezatěžovat, ale dopřát dostatek pohybu, aby se klouby držely ve správné poloze. Torzi žaludku mužeme minimalizovat tím, že po jídle nejdeme se psem hned běhat, ale necháme ho aspoň dvě hodiny v klidu ležet a nekrmíme příliš velkými dávkami jídla, ale spíše malými a častěji.

Nemoci u psů

27. září 2010 v 10:11 | Ajjin |  .::O psech::.
Dnes má snad každé plemeno nějakou vrozenou vadu nebo onemocnění, která se se stářím dostaví. Tady jsou některé z nich:

Rhodéský Ridgeback
Specifickým onemocněním je dermoid sinus. Je to porucha, která má nejspíš spojitost s ridgem(obráceně rostlý pruh srsti na zádech). Jde o vývojovou anomálii, jejímž následkem je otvor tenký asi jako nit. V nejhorším případě zasahuje až k míše. Jestliže se zanítí, vede to k vážným zdravotním potížím. Genetické nemoci jsou pak obvyklá dysplazie kyčelního a loketního kloubu.

Německý ovčák
Při špatné stravě má sklon k torzi(přetočení) žaludku a často trpí dysplazií kyčelních kloubů.

Anglický kokršpaněl
Mohou se vyskytnout dědičná onemocnění jako dysplazie loketního kloubu nebo degnerace sítnice(onemocnění zraku, kdy pes s přibývajícím věkem špatně vidí).

Boxer
Obvykle to bývá zdravý pes. Ale může se vyskytnout problém spondylóza(srůsty na páteři), někdy dysplazie, nádorová onemocnění nebo alergické záněty kůže.

Simon's cat - Snow Business

26. září 2010 v 10:12 | Ajjin |  .::O kočkách::.
Další videjko


Simon's cat

25. září 2010 v 10:59 | Ajjin |  .::O kočkách::.
Tady je první z videí o Simonově kočce x)
Simon's...

23. září 2010 v 17:48 | Ajjin |  .::O psech::.
Super srandovní video o pejskovi...fakt se na to podivte x)
(pozdějí dám i číču což je ještě lepší než tento pes xD)Nevíte někdo co je to za zvíře??

20. září 2010 v 15:13 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
Jůůj našla sem někde na netu tuhle krásnou fotku zvířátka, a bylo tam napsané že je to mládě vombata, ale to se mi vůbec nezdá, a taky vombat vypadá uplně jinak, tak nevíte prosím někdo co je to za zvířátko??

001

Balto

19. září 2010 v 11:33 | Ajjin |  .::O psech::.
Vytrvalost, věrnost, inteligence, toto je napsáno na pomníku psa Balta, vůdce spřežení, které 2. února 1925 dovezlo spásné léky do aljašského Nome zasaženého epidemií záškrtu. Závod se smrtící nemocí sledoval celý svět. Původně mělo lék dopravit letadlo, ale zamrzl mu motor, a tak jediný způsob, jak překonat stovky mil ledovou krajinou, bylo využít tažné psy. Vzdálenost 1085 km si rozdělilo dvacet musherů, kteří si lék předávali jako štafetu. Balto s norským musherem Gunnarem Kassenem získali slávu vlastně omylem: ve sněžné bouři se minuli s týmem, který měl urazit poslední úsek a uběhli tak dvojnásobek plánované trasy. Balto ale nebyl pokládán za vynikajícího tažného psa, ale prokázal velký talent, když zachránil své spřežení před smrtí v řece Topkok, i mimořádnou vytrvalost, když pokračoval v cestě skrz bouři ve sněžné tmě, kdy byla viditelnost pouhých pár centimetrů.
Necelý rok od slavného běhu Baltovi vztyčili pomník v Central parku a v roce 1995, v sedmdesátém výročí události, o něm natočili stejnojmenný animovaný film. Od roku 1973 se na památku běhu koná pravidelný Iditador Trail Sled Dog Race, několikadenní extrémní závod.

Pomnik psa Balto
pomník Balta
Drop Velký

18. září 2010 v 9:44 | Ajjin |  Evropa


Drop Velký

(Otis Tarda)


Velikost: 75-105 cm

Hmotnost: 5-18 kg

Otis tarda - drop velký

Je to jeden z nejtěžších létajících ptáků na světě a největší pták v Evropě. Žije ve spíše sušších, stepních oblastech od Španělska po Čínu. Drop velký žije v malých hejnech, samci se sdružují k sobě, nemají teritoria, ale panuje mezi nimi určitá hierarchie. Samec je větší než krocan, s výrazným šedým krkem a "vousem" po stranách velké hlavy, samice je o dost menší. Živí se rostlinnou potravou i hmyzem, občas žere i drobné obratlovce, např. malé hlodavce,ještěrky nebo ptačí mláďata.


Rozmnožování

V průběhu toku nevydávají hlasové projevy. Hnízdí jednou za rok, v době mezi dubnem a srpnem. Jako hnízdo používá mělké jamky v zemi. Na vejcích, které jsou většinou 2-3, sedí pouze samice, doba inkubace je 23-24, někdy však až 30 dní. Mláďata začínají létat 6-7 týdnů po vylíhnutí. Pohlavně dospělí jsou po 4 (samice) nebo 5 (samci) letech života.


Otis tarda - drop velký


Zajímavosti

Nejblíže nás žije drop na jihozápadě Slovenska na Žitném ostrově. Zde ve slovenské státní přírodní rezervaci Zlatná na Ostravě pravidelně hnízdí, rozloha této rezervace činí okolo 10000 hektarů.

Otis tarda - drop velký

Otis tarda - drop velký


Zdroj Fotek

Spící....

15. září 2010 v 13:56 | Ajjin |  Maroon
maroonJak jednou usnul na pohovce bobiš :))

Jo a nezlobte se jestli tu teď nebudu často, není mi nějak dobře poslední dobou a taky mě to tu moc nebaví...ale kdyžtak obíhat budu, jen články tu budou až budu mít náladu, taže asi ne každý den nové....
Hexa

12. září 2010 v 21:23 | Ajjin |  .::Moje Fotky::.
Pejsek našich sousedů
Jagdteriérka Hexa


Nejmenší křeček na světě

12. září 2010 v 8:42 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Nejprťavější křeček na světě se jmenuje PeeWee, váží pouhých 20 gramů a veliký je jen jako drobná mince. Bydlí v Británii v západním Yorkshiru. Rekordním zvířátkem se přitom stal zvláštní náhodou - tři týdny rostl stejně jako jeho zlatí bratři a sestry, pak ale najednou přestal. Oni teď mají 10 až 12 centimetrů.

Nejmenší křeček na světě: PeeWee.
Klik pro zvětšení


Komba Ušatá

11. září 2010 v 8:24 | Ajjin |  Afrika

Komba Ušatá

(Galago Senegalensis)


Délka: 14-21cm

Hmotnost: 150-300g

Věk: 12-16 let

Galago senegalensis - komba ušatá

Komba je rozšířena od Senegalu po Tanzánii. Žije v malých rodiných skupinách, kde všichni spí přituleni k sobě. Živí se hmyzem, který lapá packami přímo ve vzduchu. Komba žije především na stromech, po kterých doskočí i pět metrů daleko. Pravidelně si svou močí zvlhčije ruce i nohy, aby na větvích neklouzaly a tím si i značkuje terirorium. Aktivní jsou v podvečer a v noci.


Rozmnožování

Březost trvá okolo 120 dnů. Rodí 1-3 mláďata dvakrát ročně. Mláďata jsou nejprve v hnízdě na stromě nebo v keři, už za 10 dní ho však opouštějí. Dospívají v jednom roce.


Další názvy
Komba Obecná
Komba Senegalská
Uchoš Dlouhoocasý

Galago senegalensis senegalensis

Galago senegalensis - komba ušatá

Zdroj Fotek:


Ďábel medvědovitý

9. září 2010 v 18:08 | Ajjin |  Austrálie

Ďábel medvědovitý

(Sarcophilus Harrisii)

Délka: 57-65cm

Váha: 6-8kg

Sarcophilus harrisii - ďábel medvědovitý

Ďábel medvědovitý, známý též jako tasmánský čert, je jediným žijícím druhem rodu Sarcophilus a od vyhubení vakovlka roku 1936 i největším žijícím dravým vačnatcem.V současné době již žije pouze v Tasmánii, jeho kosterní pozůstatky však lze nalézt prakticky po celé Austrálii. Charakteristickými znaky jsou černá srst, velmi hlasitý hlasový projev a dravý způsob příjmu potravy. Je to zpravidla samotářské zvíře, ačkoli u potravy se jich schází více. Je největším žijícím vačnatcem Tasmánie.


Rozmnožování

Samice se začnou rozmnožovat, zpravidla v druhém roce života. Páří se v březnu, na skrytých místech. Po 21 dnech březosti se rodí 20 - 30 mláďat. Přežívá více samic než samců. V kapse je vývin mláďat rychlý. Ve 105. dni opouštějí kapsu, váží zhruba půl kilogramu a vypadají jako zmenšené kopie rodičů. Na rozdíl od klokaních mláďat se do kapsy nevrací; místo toho zůstávají další tři měsíce v noře, kterou opouštějí nejprve mezi říjnem a prosincem, až se stanou plně samostatnými.
tasman

Zajímavosti

Poprvé zaznamenána v roce 1995, rakovina tváře ďábla medvědovitého (DFTD) pustoší jeho současnou populaci. Došlo k dvaceti- až padesátiprocentnímu snížení počtu kusů. Nádory se tvoří v ústech a okolo nich, takže znemožňují příjem potravy.

Dospělý jedinec ďábla medvědovitého (Sarcophilus laniarius), v současnosti největšího dravého vačnatce obývajícího Tasmánii. Foto J. Simon

Zdroj Fotek:

Dip za poznávačku

8. září 2010 v 17:41 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Tady je společný dip pro Nikouška a Lucy za uhodnutí poznávačky
dip

Poznávačka.02.

7. září 2010 v 20:38 | Ajjin |  .::Competition::.
A je tu druhá poznávačka, máte poznat plemeno kočky na obrázku

Něvská maškaráda

Dám vám malou nápovědu:
Pochází z Ruska


Diplomek bude společný!!


Ochrana gepardů

7. září 2010 v 13:42 | Ajjin |  .::Info::.
Konflikty mezi lvy, gepardy, levharty a dalšími kočkami jsou v Africe na denním pořádku, a proto takový gepard, když je farmáři viděn u svého stáda, je zastřelen. Ale organizace Cheetah Conservation Fund specializující se na gepardy vymyslela originální řešení. Chová a poskytuje farmařům na ochranu dobytka anatolské pastevecké psy. Toto psí plemeno pomohlo, že byly menší ztráty na dobytku a méně zastřelených gepardů. Od roku 1994 do součastnosti tato organizace odchovala a rozdělila mezi farmáře v Namibii více než 275 psů.


z časopisu Naše kočky


Cheetah2.jpg

10 nejchytřejších psích plemen

6. září 2010 v 17:28 | Ajjin |  .::O psech::.
10 těch nejchytřejších plemen psíku

1. Border kolie
2. Pudl
3. Německý ovčák
4. Zlatý retrívr
5. Dobrman
6. Šeltie
7. Labradorský retrívr
8. Papilon
9. Rotvajler
10. Australský honácký pesKteré kočky žijí nejdéle?

5. září 2010 v 12:48 | Ajjin |  .::O kočkách::.
Průměrný věk není vždy u všech plemen koček stejný. Je to spíš u každé kočky jinak, ale jde vysledovat, že některé plemena koček žijí opravdu déle než jiná.

Siamská kočka - 17 let
Domácí kočka - 15 - 16 let
Perská kočka, birma, ruská modrá kočka - 15 let
Norská lesní, kartouzská, barmská kočka - 14 let
Mainská mývalí kočka - 13 let


Dobrala jsem se k článku

4. září 2010 v 9:34 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
Teď sem vás všechny chtěla oběhnout ale nikdo nemáte nic nového x( tak aspoň z nudy píšu článek. Tak já teďkom du zas z kompu a budu tu až večer, snad budete mít na blogách něco nového, abyste se nedivili že sem vás neoběhla, ale nerada píšu "obíhám" a raději píšu něco k článku....
♦♦♦
A taky se vám to na blog.cz tak seká??!!


Zase Dipy

3. září 2010 v 19:29 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Od Monisky
♦♦♦
A od Čipa


Heh...x)

2. září 2010 v 18:29 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Moje tapeta na PC...

Moje plocha

Diplomek

1. září 2010 v 15:22 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Krásný, a hlavně roztomilý dip od Nikouška