Březen 2010

Aktuálně...

31. března 2010 v 21:17 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
Ahojtesvetlezelena.gif zelena image by Pruee

mám chvilinku čas tak sem tu stavila napsat nejaký nový článek, ptž ta poznávačka už nikoho nezajímá xD. Konečně začinaji prázky i když Velikonoce teda moc nemusím každé prázky přijdou vhod!!! U nás aktuálně prší a má taky zítra takže to zas vidim tak, že budu celé prázky doma a taky tu teď aktuálně budu čekat na vaše komenty asi tak do 10h pak se du dívat na Vizitu.


A ještě k poznávačce

Prosim Laru, která uhodla správný řešení poznávačky ať mi napiše svuj blog a co chce na dip jinak jestli ji to nebude vadit tak dip nedostane....


Ajjin


Poznávačka .01.

27. března 2010 v 9:02 | Ajjin |  .::Competition::.
olovova.gif oli image by PrueeTady taková malá soutěž

Zkuste si typnout, nebo jestli to víte, která kočka je Britská modrá a která Ruská modrá kočka


http://www.naturfoto.cz/fotografie/ostatni/britska-modra-kocka-6244.jpg


LUCIUS-09.jpg


Ten kdo to uplně první uhádnepixelky dostane dip ( napište si co na něj chcete)Mlok Skvrnitý

25. března 2010 v 7:58 | Ajjin |  Evropa

Mlok Skvrnitý

(Salamandra Salamandra)

Trochu sem uvažovala kam mloka zařadit (do jakého kontinentu) protože nežije jen v Evropě ale i v části Afriky a Asie. Ale nejtypičtější je asi pro tu Evropu. Mlok je tzv. ocasatý obojživelník živící se hlavně hmyzem. Ke svému životu potřebuje vlhké listnaté nebo smíšené lesy v okolí potůčků a pramenišť. Je aktivní spíše v noci, ve dne za deštivého počasí.

Salamandra salamandra - mlok skvrnitý


Rozmnožování

Samice naklade na jaře do potůčku snůšku 20 až 30 larev. Dospělý mlok měří do 20 cm.

Salamandra salamandra - mlok skvrnitý
Larva mloka


Zajímavosti

Mlok potřebuje spíše chladnější podnebí do 20°C. Proto je jeho chov náročný a objevuje se tzv. ,,mločí mor'' způsoben patogenními bakteriemi, proti kterým je jedinec ve volné přírodě odolný. Navíc všicni ocasatí obojživelníci jsou v Evropě chráněni Bernskou konvencí - je to mezinárodní úmluva, která zakazuje odchyt volně žijících jedinců a povoluje je získávat jen z registrovaných chovů. V ČR se mlok skvrnitý vyskytuje poměrně všude až na jižní Čechy, kde se nachází velmi zřídka.

Salamandra salamandra - mlok skvrnitý

Zdroj fotek:


Uvažuju...

24. března 2010 v 15:49 | Ajjin |  .::Moje kecy::.

olovova.gif oli image by PrueeVíte nad čím uvažuju? Řekla sem si že na tomto mém druhém blogu budu mít nová SB a staré budu mít na tom starém blogu. Ale čím víc tu chodím..se mi to tu zdá takové o ničem prostě na prvním blogu mám své SB fakt moc ráda - beru je jako kámoše a zdá se mi blog bez nich takový nudný - ale mám tu už dvě zřejmě super SB které si samozřejmě nesmažu....takže uvažuju nad tim že tu budu mít i stará SB. A stejně mít dva blogy když ten jeden je už zaběhnutý a prostě ten lepší. No nebojte se tento blog nesmažu ale myslela sem si že mě bude bavit víc. Stejně tento blog bude spíše takový vedlejší než muj první. To je jenom taková moje uvaha o tom když má někdo dva blogy...


Ajjin


svetlezelena.gif zelena image by PrueeMoje fotka - kopíruj jen se zdrojemsvetlezelena.gif zelena image by Pruee
Zápis SB

23. března 2010 v 16:26 | Ajjin |  .::SB::.
Tady takový stručný zápisek SB

Pravidla pro SB:

zelena.gif zelena image by Prueechodit sem spoň jednou za měsíc xD
zelena.gif zelena image by Prueenepsat furt jen ,,obíhám''
zelena.gif zelena image by Prueekopírovat ode mě se zdrojem


Zápis:

olovova.gif oli image by PrueeBlogové Jméno:

olovova.gif oli image by PrueeBlog:
Rys Ostrovid

22. března 2010 v 19:32 | Ajjin |  Evropa

Rys Ostrovid

(Lynx Lynx)


Váha : samec 19 - 37kg
samice 17 - 24kg

Délka těla : 120 cm (samice menší)

Věk : 14 - 17 let

rys ostrovid

Rys ostrovid je naše největší kočkovitá šelma. Tato plachá, samotářsky žijící kočka loví srnce, divoká prasata, hlodavce nebo lišky. Z jeho smyslů je nejvivinutější především zrak ale i sluch. V ČR osidluje jen Beskydy, Šumavu a Pošumaví.


Rozmnožování

Od února do března si začínají hledat partnery. Po deseti týdnech březosti vrhá samice v houští nebo ve skále 1 - 3 mláďata, která s matkou zůstávají do další říje.

Rys ostrovid

Teritorium

Rys obývá nejčastěji horské lesy od luhů až po severskou tajgu o rozloze teritoria až 200km2 . Velikost teritoria se během roku mění, závisí na hojnosti potravy, období páření (teritorium je větší) a samice s koťaty ( má teritorium menší). Rys potřebuje pro stálou populaci horskou oblast s lesnatostí nad 50%.


rys ostrovid
rys ostrovid


Zdroj fotek :Tento blog

21. března 2010 v 16:04 | Ajjin |  .::Info::.
>>Několik slov úvodem<<

Tento blog bude hlavně o zvířatech takže moje SB by měly být taky hlavně zvířecí. Tohle je můj druhý blog a chci tu mít uplně nové SB než na prvním blogu. No jeden blog už mě moc nebavil tak sem si založila tento. Tak jestli se vám bude můj blog líbit a taky máte rádi zvířata a blog o nich můžem být SB.